O piekarni i jej historii

Piekarnia Karpińscy s.c. istnieje od stycznia 1998 roku i rozpoczynała swoją działalność pod nazwą Piekarnia Karpiński przy ul. Obrońców Pokoju w Pruszczu Gdańskim. Pieczywo produkowane było w pomieszczeniach przystosowanych do rzemieślniczej produkcji. Na początku wytwarzaliśmy cztery gatunki pieczywa pszenno-żytniego, sześć gatunków pieczywa żytniego i razowego, bułki pszenne i drożdżówki. Sprzedaż całej produkcji odbywała się w sklepie przy piekarni. W obecnej chwili produkujemy ponad 120 gatunków wyrobów piekarniczych i ciastkarskich sprzedawanych w kilkunastu sklepach firmowych i kilku dziesięciu punktach zewnętrznych (hotelach, sklepach, restauracjach).

W 2009 roku Piekarnia Karpiński otrzymała dofinansowanie co pozwoliło na wprowadzenie nowoczesnych maszyn i urządzeń piekarniczych.

W 2010 roku następuje przekształcenie firmy w spółkę cywilną i nowa nazwa brzmi: Piekarnia Karpińscy s.c.

Piekarnia Karpińscy s.c. specjalizuje się przede wszystkim w pieczywie żytnim i razowym. Mamy nadzieję, że nasza gama produktów nadal będzie się poszerzać a grono zadowolonych klientów będzie rosło. Mamy świadomość jak wysokie są wymagania naszych odbiorców i z całą starannością dążymy do produkcji jak najlepszego produktu.

W 2000 roku zrobiono znaczny krok w rozwój firmy i zaczęto przygotowania do nowej inwestycji jaką była budowa nowej bardziej nowoczesnej piekarni przy ul. Słowackiego 46 w Pruszczu Gdańskim. Po uzyskaniu kredytu ze środków Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęto budowę a w październiku 2001r. uruchomiono produkcję w nowo wybudowanej piekarni. W 2004 roku wdrożono system zarządzania jakością ISO 9001:200 i HACCP. W wyniku ciągłych inwestycji i rozwoju firmy poszerzano asortyment piekarniczo cukierniczy i znacznie zwiększała się ilość odbiorców zewnętrznych - sklepów detalicznych znajdujących się na rynku lokalnym i regionalnym.